Strateg Bloomberga wyjaśnia kluczowe makrokontrolery dla cen złota i Bitcoinów

W czwartek (22 października) Mike McGlone, starszy strateg towarowy w Bloomberg Intelligence (BI), dziale badań Bloomberga w Bloomberg

Terminal, udzielił wywiadu, w którym wyjaśnił, dlaczego spodziewa się, że cena BTC osiągnie 100 tys. dolarów do 2025 r. i dlaczego pomimo większego potencjału wzrostu Bitcoin System nadal warto kupować złoto.

Komentarz McGlone’a na temat złota i Bitcoinu podczas wywiadu z Davidem Linem, Associate Producer for Kitco News.

McGlone rozpoczął od rozmowy o tym, dlaczego uważa, że cena Bitcoin osiągnąć 100.000 dolarów do 2025 roku:

„Kluczową rzeczą w Bitcoinu jest to, że nie widzę, co go powstrzyma przed robieniem tego, co robił przez większość życia – i to jest docenianie. Kluczową rzeczą, którą robił od czasu, gdy osiągnął 100, a następnie 1000, a następnie 10 000 dolarów, co jest naprawdę ceną konsolidacji przez ostatnie trzy lata, jest to, że ma po prostu historię dodawania zer, a więc jeśli dodasz do tego trochę dojrzałości, którą powinniśmy mieć, ponieważ zmienność spada – staje się bardziej przyjęta – aby przejść do następnego zera, tj. z 10 000 dolarów… powinno to potrwać prawdopodobnie… osiem lat, ale wtedy biorę pod uwagę wszystkie inne czynniki…“.

Co do korelacji Bitcoina ze złotem, McGlone mówi, że spodziewa się, że tak będzie dalej:

„Tak, sądzę, że to się utrzyma, bo Bitcoin staje się bardziej dojrzałą cyfrową wersją złota.

„Wystarczy spojrzeć na 12-miesięczne korelacje… około 0,77, 52-tygodniowe to około 0,5. Kluczowym faktem jest to, że jest najwyższa w historii. Teraz Bitcoin podąża za złotem, a złoto tworzy nowe wyży, ale jego otoczenie makroekonomiczne jest, jak sądzę, dość znaczące, tj. bezprecedensowe zadłużenie w stosunku do PKB [stosunek], ilościowe rozluźnienie, ujemne stopy… co sprawia, że takie rzeczy jak złoto i Bitcoin wyglądają atrakcyjnie.

„Wtedy patrzysz na korelację z rynkiem akcji. Wiele osób zwraca na to uwagę, ale myślę, że to o wiele bardziej błędne, tzn. Bitcoin istnieje od 10 lat… w ciągu ostatnich dziesięciu lat, to był po prostu bardzo znaczący rajd na giełdzie… więc, w pewnym momencie, kiedy widzimy pewną normalizację w tej aprecjacji giełdowej, może rynek niedźwiedzi, może po prostu okres niezadowalających wyników, to jest, kiedy myślę, że będziemy widzieć wiele przepływów napływających bardziej w kierunku rzeczy takich jak złoto i Bitcoin dla wyników.“

McGlone powiedział również, że choć prawdą jest, że w miarę dojrzewania Bitcoin będzie handlował coraz bardziej jak sklep z wartością, a raczej aktywem ryzyka, i że te same czynniki makro będą wypychać wyższe ceny zarówno złota, jak i Bitcoin w ciągu najbliższych pięciu lat, to jednak nadal warto inwestować w złoto, nawet jeśli ma ono mniejszy potencjał wzrostowy niż Bitcoin:

„Nowy kontra stary i ryzyko“. To znaczy, wszyscy wiemy, że Bitcoin to nowa technologia. To może się nie udać. Nie wiem. Nie potrafię przewidzieć, co naprawdę stanie się z tą technologią. A regulacja – może być zakazana, może być uregulowana.

„Gold już to przeszedł. Wiesz, było zakazane w tym kraju w latach 30tych, a teraz wróciło…

„Myślę, że ludzie dowiadują się, że tak długo, jak istnieje zapotrzebowanie na ten cenny cyfrowy sklep, jego cena musi być wyższa, ponieważ podaż spada“.

Wreszcie, jak wyjaśnił strateg Bloomberg w tweecie w zeszłą środę, czuje, że cena Bitcoin ma przyzwoite szanse na to, że do końca roku pójdzie aż 14.000 dolarów: