Najnowsze wyniki badań Bitcoinów sugerują, że większość użytkowników to hodlerzy

Nowe badanie związane z Bitcoin prowadzone przez długoletniego kryptońskiego sceptyka Petera Schiffa sugeruje, że większość ludzi w przestrzeni kryptońskiej są hodlery, a raczej ludzie chcą zachować swoje Bitcoin na długi czas, a nie zrezygnować z niego zbyt wcześnie.

Bitcoin stał się o wiele bardziej popularny
W przeprowadzonej ankiecie zapytano uczestników, czy są skłonni oddać swoje monety lub sprzedać je, ponieważ cena Bitcoin pozostała poniżej 10.000 dolarów. Zaskakujące 58 procent – znacznie powyżej połowy – powiedziało „nie“ i skomentowało, że wolą „umrzeć“ niż sprzedać swój Bitcoin Billionaire tak długo, jak cena waluty pozostanie poniżej pięciocyfrowego przedziału.

Ogółem w badaniu wzięło udział ponad 28 000 uczestników. Około 15 procent uczestników stwierdziło, że dadzą Bitcoinowi jeszcze około 12 miesięcy przed podjęciem decyzji o sprzedaży. Około 14 procent stwierdziło, że dadzą walutę około siedmiu lat na podjęcie decyzji, dokąd chce iść, zanim zrezygnuje, a kolejne 13 procent stwierdziło, że dadzą Bitcoinowi kolejne dziesięć lat.

Reszta stwierdziła, że poczeka „do końca“, że tak powiem, zanim rozstanie się z ich cyfrową walutą.

Badanie jest intrygujące z wielu powodów. Z jednego powodu sugeruje, że w tym momencie jest więcej osób wierzących w Bitcoin’y niż niewierzących. Waluta była przez lata przedmiotem intensywnej kontroli jako zwykły „pieniądz internetowy“. Coś, co jest czysto spekulacyjne, i coś, co nigdy nie będzie miało takiej samej pozycji finansowej jak gotówka czy karty kredytowe.

Waluta została nawet zaatakowana przez czołowe postacie, takie jak obecny prezydent USA Donald Trump, który w zeszłym roku w lawinie tweetów stwierdził, że nie ufa Bitcoinowi ani niczemu innemu, co „opiera się na cienkim powietrzu“, i że nadal woli gotówkę od cyfrowej waluty.

Wyniki sondażu pokazują, że większość ludzi wierzy w bitcoin i pójdzie do swoich grobów z niezmiennym nastawieniem co do jego statusu w kryptońskiej i finansowej przestrzeni.

Dobrze widzieć, że ludzie poważnie podchodzą do BTC

Inną intrygującą rzeczą w tym badaniu jest to, że zostało ono przeprowadzone przez Petera Schiffa. Schiff od dawna był antykryptykiem, tweetował pod koniec marca, że każdy, kto wybrał bitcoin zamiast złota, był kompletnym „głupcem“. Fakt, że tak wielu jego zwolenników zdecydowałoby się pójść wbrew jego przekonaniom, sugeruje, że być może Schiff myli się co do statusu waluty w spektrum finansowym.

Ten atut przeszedł długą drogę w swojej krótkiej, ale znaczącej historii. Bitcoin ma zaledwie około 12 lat, ale udało mu się już wywrzeć duży wpływ na przestrzeń pieniężną. Obecnie jest on akceptowany jako forma płatności za towary i usługi w kilku wiodących sklepach detalicznych, w tym Overstock.com. Stworzył on również zupełnie nową branżę, z kilkoma wiodącymi aktywami kryptograficznymi – Litecoin, Ethereum, Ripple, itp. – pojawiających się wiele lat później.